Чи потрібна аналогія штучному загальному інтелекту?


9

Аналогії досить потужні у спілкуванні. Вони дозволяють пояснити складні поняття людям, які не знають про домен, просто шляхом відображення на відомий домен. Хофштадтер каже, що вони мають значення , тоді як Дейкстра каже, що вони небезпечні. У будь-якому випадку аналогії можна сприймати як потужний спосіб передачі понять у людському спілкуванні (смієте сказати, що трансферне навчання ?).

Мені відомі застарілі роботи, такі як « Обгрунтування на кейсах» , але останніх робіт щодо механізму аналогії в ШІ немає.

Чи існує консенсус щодо того, чи потрібна аналогія для АГІ, і наскільки вони би критичні?

Будь ласка, подумайте, підкріплюючи свої відповіді конкретними роботами чи публікаціями.

Відповіді:


6

Я не думаю, що я можу дати вам правдиву відповідь на власне поставлене питання, оскільки у мене немає чіткого визначення поняття "загальний інтелект". Я також не маю чіткого визначення поняття "критичний" у контексті.

Але ... якщо ми спираємось на своє наївне / інтуїтивне розуміння того, що таке інтелект і що це означає бути критичним, ви можете перекласти це як "якби загальна система розвідки потребувала аналогій для того, щоб робити певні речі, які вона не могла" t інакше робити? " Або кажучи іншим способом: "чи існують корисні способи поведінки, які підтримуються аналогічними міркуваннями, які не можна повторити іншим способом?"

У найсуворішому сенсі я також не маю відповіді на жодне з цих питань, але є принаймні докази, які дозволяють припустити, що відповідь може бути "так". Див. Для довідки папір Copycat від Hofstadter та Mitchell. З того, що я бачив, деякі проблеми, які вирішує Copycat , відрізняються від тих, що я бачив, вирішених іншими підходами. Зараз, можливо, це просто збіг випадків, коли ніхто не намагався вирішити ці проблеми, я не знаю, скажімо, "глибоке навчання" або "індукція правила" або "генетичні алгоритми". А може, вони є, і я просто не натрапив на цей корпус досліджень.

У будь-якому випадку я також додам, що ще тривають дослідження щодо використання аналогії для AI / ML. Дивіться, наприклад, цей документ з липня 2017 року, де автори говорять про використання аналогії, але визначають їх підхід як "аналогічний висновок" (який, на їхню думку, відрізняється від "аналогічного міркування", визначеного в попередньому періоді "GOFAI"). Існує також цей документ з червня 2017 року, де інший набір авторів займається формою аналогічних міркувань.

Я не думаю, що існує єдиної думки щодо того, чи є якась форма аналогічних міркувань "критичною", але це, безумовно, тема, яка ще вивчається.

І щоб піти на трохи дотичної - цікавим пов’язаним питанням було б запитати, чи не буде "аналогія робити" новою властивістю достатньо глибокого / широкого ANN, чи потрібно було б спроектувати таку споруду? закодовано явно.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.