Спайслет - це макаронні вироби чи вареники?


8

Це макаронні вироби чи вареники і в чому різниця?

Для мене макаронні вироби гладкої форми і не мають «начинки» (але можуть додавати інгредієнти для фарбування або ароматизувати її до того, як вона буде сформована), а вареник - це або якесь тісто, яке або готують у тушкованому вигляді, як рідина, чи щось заповнюють, а потім готують. Коли я побачив приготований спайс, мені здалося, що це макаронні вироби. Що відрізняє макарони від пельменів?


2
Моя відповідь на питання "макаронні вироби або пельмені" - так . :)
Marti

Равіолі та тортеліні - це макарони, правда?
Каскабель

Відповіді:


12

Spätzle походить з регіону, що охоплює Австрію, Швейцарію та південь Німеччини. Я можу вам сказати, що тут, на півдні Німеччини, Шпатцель, безумовно, вважається різновидом макаронних виробів. Ви можете придбати попередньо упакований сушений спатч, і він завжди знаходиться на полиці макаронних виробів. Тому я б сказав, що правильно називати це макаронами, принаймні, з історичних / традиційних причин, навіть якщо вони не відповідають певним технічним критеріям для макаронних виробів (або відповідають деяким для пельменів).

Щодо технічних критеріїв, я не знаю жодних критеріїв рішення для будь-якої категорії, обидві вони чітко визначені в моїй голові шляхом перерахування їх елементів. Можливо, є якісь офіційні критерії, але таксономія кухні не є такою важкою, як, наприклад, біологічна таксономія, і вона залежить від регіону / країни. Розглянемо для прикладу німецьке слово Braten, яке загалом перекладається як смажене. Але в той час як німецький кухар може вважати шматок м’яса, приготований в голландській духовці на плиті, своєріднимBraten, будь-який кухар з Балкан скаже вам, що це не смажена, як це було зроблено не в "справжній" духовці, а в тому, що є, на його погляд, горщиком. То ви б визначили м'ясо як смажене чи ні? Я б сказав, що найкраща тут регіональна традиція. Якщо це був німецький рецепт, ви можете вільно назвати це смаженою. Якщо це був балканський рецепт, вам доведеться називати його чимось іншим, залежно від точного рецепту. Так само, як і для Spätzle, я б сказав, що просто переходьте з традицією і називаю це макаронами.


6

Я б сказав, що Спатцел ближче до макаронів, ніж вареник - це тісто, схоже на макарони (яйця, борошно, вода, сіль).

Для мене головна відмінність макаронних виробів від пельменів полягає в тому, що макарони готують у воді, а соус додають пізніше, а вареники часто готують і подають у бульйоні, який їх смакує.

Сторінка вікіпедії на англійській мові http://en.wikipedia.org/wiki/Spaetzle також вважає, що це адаптація макаронних виробів, тим більше, що вона пов'язана з тими районами Німеччини, Угорщини, Австрії тощо, які ближче до Італії.


Я не думаю, що я ніколи не готував пельмені ні в чому, крім води.
Marti

3

Різниці між ними насправді немає, або, принаймні, дуже пухка, оскільки пельмені можна вважати різноманітними макаронами, такими як тортеліні.
В італійській мові "макаронні вироби" зазвичай позначають щойно сушені макаронні вироби з пшениці з твердих сортів або свіжі макаронні вироби (наприклад, спагетті, макероні тощо), поки немає точного перекладу для "вареників"; Фаршировані макарони, такі як равіолі, тортеліні та каннеллоні, AFAIK не мають збірної назви, а просто йдуть під своїм іменем.


3

Я б сказав, що різниця між макаронами та варениками - це форма. пельмені круглої форми, схожі на кульки, як квінелі, а макарони - це те, що ми всі знаємо. з тіста для спайцлей ви можете зробити квінелі, а також довгі тонкі макарони. У частинах Німеччини та Австрії вони роблять спаетс довгим і тонким, дряпаючи тісто з дерев'яної дошки тупою стороною ножа у киплячу підсолену воду і в в інших частинах вони роблять маленькі квінелі, дряпаючи тісто через спеціальне сито для спайтзла в киплячу підсолену воду.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.