Чому Беарнез відокремлюється, на відміну від кремового брюле або лимонної сирки?


8

Виготовляючи крем-брюле в духовці, вони нагріваються до приблизно 100 ° С або більше. Приготовляючи бернаїс, його нагрівання таким чином - це вірний спосіб зробити його окремим.

Наскільки я зрозумів, саме оцет і жир відокремлюються, коли білок в яйці згортається, і, звичайно, немає оцту ні в крем-брюле, ні в лимонній сирці, але протеїн все ще згортається. Все-таки результат - шовковисто гладкий.

Чому це? Все, що я маю, є здогадами, і трохи невеликої кількості кулінарних наук, щоб пролити трохи світла на це, було б дуже вдячно.


Що змушує вас думати, що червоне брюле нагрівається в будь-якій точці близько 100 ° С у духовці?
Ааронут

@Aaronut Я пам’ятаю, як бачив, як один із моїх власних брюлеїв трохи кипить у духовці - хоча це може бути не дуже добре для брюле, воно все одно вийшло гладким. Це може бути нижче 100 градусів, але я впевнений, що Беарнез відокремився б при будь-якій температурі. Боги знають, що вона в декілька разів розділялася набагато нижче цієї температури ...
Макс

Відповіді:


7

Я думаю, що тут пов'язано кілька різних понять - давайте спробуємо прояснити їх, перш ніж потрапити до суті справи.

Перш за все, кислотність змушує практично будь-який молочний продукт згортатися. Саме так виготовляється сир. Кислотність, сіль та нагрівання - все це каталізатори в процесі згортання. Це НЕ , однак, афект очищене масло, тому що холоне є результатом білків молока коагулянти і зв'язування друг з одним, і правда , топлене масло є тільки молочний жир - немає молочного білка залишилося. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що оцет, безумовно, не є важливим фактором, про що в подальшому свідчить той факт, що лимонний сир також матиме досить високу кислотність завдяки лимонній кислоті в лимонному соку.

Crème brûlée також не нагрівається до 100 ° C або навіть близько до нього. Молочні продукти згоряють дуже швидко, коли вони наближаються до цієї температури. Багато рецептів крам-брюме або карамелі - і ІМО практично всіх хороших - дозволять вам використовувати бейн-марі (водяну баню) для явного контролю температури. Оскільки яєчні жовтки починають згортатись при 63 ° C (145 ° F), крихту не потрібно нагрівати набагато вище, хоча існує багато рекомендацій щодо оптимальної температури, яка, здається, в середньому становить близько 75 ° C (близько 170 ° Ж). Якщо ви спробуєте відварити червоне брюле, воно майже напевно згорить і, можливо, також буде сиріти.

З цієї причини я вважаю, що принаймні частина різниці полягає просто у вашому сприйнятті тепла. Духовки нагріваються набагато повільніше, ніж печі. Беарнез (або дуже схожий Hollandaise) не нагрівається аж до 75 ° C, але він нагрівається до близько 63 ° C температури згортання яєчних жовтків, що насправді не так вже й далеко. Можливо, ви побачите, що поверхня ваших водоростей крихітки трохи шипить, але це не означає, що вся випічка знаходиться в точці кипіння рідини; якби вони були, вони були б зруйновані.

Інша частина різниця начебто того , що говорить пояснення Брюса, хоча я думаю , що він отримав його назад, і повідомив ставлення Джулії Чайлд є далеко (він повинен бути 2 яєчних жовтки в 3-4 унції вершкового масла, яке тільки 90 -120 мл). Кількість яєчного жовтка (який виконує роль емульгатора) відносно жиру чи молочних продуктів є важливим, але для того, щоб відповідь справді мала сенс, також важливо зрозуміти, чому .

Яєчні жовтки і масло-жир складають емульсію білків і жиру . Жири не роблять нічого особливого у відповідь на тепло, проте білки згортаються, і в процесі цього вони намагатимуться зв’язатися один з одним; даючи достатньо велику кількість яєчного жовтка, емульгованого з вершковим маслом, якщо ви (а) нагрієте жовтки, минувши температуру згортання, і (б) не тримайте їх надзвичайно добре дисперговані, ви отримаєте масляні яєчню.

При виготовленні кремового брюле - або будь-якого заварного крему - ви хочете повного згортання яєчних жовтків, оскільки відносно невелика кількість білків, що запаковані білками (як правило, десь від 10% до 20% важкої вершкової маси, що становить лише 4- 8% жиру по масі) легко диспергується, і окремі молекули не можуть наблизитися один до одного, щоб злитися; натомість вони утворюють напівтверду, але розріджену мережу навколо жиру, подібно до того, що відбувається безе навколо повітря.

З іншого боку, Беарнез та Олланзіс повинні бути соусами . Ви намагаєтеся згустити, але не згортати яйця - іншими словами, дозвольте формуватися дуже слабкій білковій мережі. Щоб ця часткова згортання мала якийсь помітний вплив на консистенцію соусу, потрібно (відносно кажучи) істотно більше білка - ближче до 30% жиру. Ця більш висока концентрація білка ставить молекули білка в набагато більшу близькість; без постійної дисперсії (у вигляді збивання) і низького, повільного нагрівання білки швидко почнуть згортатися і зливатися, тому що ніщо не зупиняє привабливість. Це викликає флокуляцію або навіть відверта злиття емульсії, яка є точкою, в якій ви отримуєте ту неприємну консистенцію яєчня.

Це не має нічого спільного з жиром: вода і все, що стосується білка: жиру. Жир допомагає запобігти згортання білків; Цей принцип застосовується скрізь, включаючи випічку, де масло або масло використовують для уповільнення розвитку глютену з борошна (а не яєць) і запобігання виходу хлібобулочних виробів жорсткими і гумими. Інгредієнти та спосіб варіння у заварному кремі різні, але принцип той самий.

Білок - головний герой у соусах на основі яєць та в яєчнях; основна відмінність між ними (коли заварні креми знаходяться десь посередині) полягає в тому, скільки білка, наскільки він добре диспергований і скільки його можна згортати. У соусах більше білка, менше згортання ; заварні креми мають менше білка при повному згортанні .

Різниця не величезна, але достатньо нахилити ваги, якщо ви не обережні.


Примітка: цифри тут базуються на оцінках 1 яєчного жовтка вагою 16,6 г, важких вершків = 40% жиру, вершкового масла = 90% жиру, освітленого масла = 100% жиру. Якщо цифри з’являються або неправильні або не мають сенсу для когось, повідомте мене, щоб я міг уточнити або виправити їх.
Ааронут

Чудова відповідь, дякую. Але чому соуси не могли мати ще менше білка та повну згортання, щоб досягти слабшого загущення (на відміну від заварного крему)? Користь відсутня без ризику злиття?
Макс

@Max: Те є заварним кремом, так що я не впевнений , що зрозумів наступне запитання. Як я розумію, нагрівання призведе до розчину або емульсії термооборотного білка, як яйце, нагрівання: (a) встановити його, що підвищує в'язкість; (b) денатурація, що назавжди порушить будь-яку емульсію; або (c) спалити / спалити, і всі ми знаємо, що це означає. Наявність води запобіжить (b) або (c) через низьку температуру кипіння, поки вона не випарується. Але як тільки (а) відбудеться, як тільки вона буде повністю встановлена, в'язкість не зміниться.
Ааронут

Я припускаю, що ви технічно могли використати мізерну кількість яєчного жовтка і тонну вершкового масла, але це співвідношення - це, по суті, майонез ... крім вареного. Він не матиме смаку яєчного жовтока або мати якесь його характерне багатство, яке є якоюсь цілою суттю голландського чи беарнезського.
Ааронут

Я думаю, я також неправильно вживаю термін "згортання" в деяких місцях; Технічно цей термін означає процес однієї маси частинок, що залучає інші частинки. Це не стільки згортання в заварному кремі, скільки стабілізація білкової мережі, щоб вона була (напів) твердою речовиною при кімнатній температурі. Яєчні соуси насправді зовсім не стабілізуються, вони просто згущені.
Ааронут

0

Коротка відповідь - різниця походить від кількості емульгаторів, враховуючи співвідношення жир: вода у кожному рецепті.

У класичному Беарнезе Джулії Чайлд 250 мл розтопленого вершкового масла збивають у 125 мл суміш оцту-води та 2 жовтки. Це об'ємне співвідношення жиру у воді 2: 1 розтягує емульгуючу силу кожного жовтка, щоб зберегти масло стабільним у водяній фазі, зробивши його вразливим до руйнування при нагріванні.

Тим часом Crème brûlée використовує 2 жовтки або більше на кожні 250 мл важкого крему. Важкий крем у США - це 40% жиру, який зручно починати емульгувати, але, навіть, це навіть не співвідношення 1: 1. Тому, навіть коли всі яєчні білки готуються в грубному брюле, залишається багато емульгуючої сили, щоб зберегти все разом.

Для сирної маси існує багато варіацій. Деякі використовують додаткові жовтки, деякі додають крохмаль (наприклад, кукурудзяний крохмаль) для стабілізації емульсії, а деякі покладаються на дуже обережну техніку, щоб сир не зламався.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.