Sous-vide без насоса за допомогою конвекції?


8

В даний час я планую створити налаштування су-відео з використанням індукційної варильної панелі та PID-контролера. Я буду налаштованим мікроконтролером Arduino, подібним до цього openschemes.com-ручного управління індукційною плитою

Більшість установок sous-vide використовують циркулятори, які циркулюють та змішують воду у ванні, щоб підтримувати однакову температуру у всій ванні. Мені було цікаво, чи потрібен насос, якщо я буду використовувати горщик поверх індукційної плити. Оскільки джерело тепла знаходиться на дні, чи не буде вода природним чином підніматися за допомогою конвекції та підтримувати постійну температуру у всій ванні?


Зачекайте, ви знайшли індукційну плиту, яку можна включати та вимикати, просто подаючи її струм? Єдині моделі, які я бачив, вимагають, щоб хтось торкнувся кнопки "живлення", а потім встановив регулятор температури, тому більшість таких установок використовують інший метод нагріву.
румчо

@rumtscho, тому я залишив кілька деталей. Я розкрию його і підключу Arduino до провідних контрольних проводів плити. Це буде завжди так, і я спробую просто знизити і підняти напругу в міру необхідності. Але ваше право, я також не міг знайти дешеву альтернативу з аналоговим керуванням. Ось посилання на індукційний хак: openschemes.com/2011/04/28/…
Томек

Що ж, це можна зробити, Sous Vide Supreme керує цим, хоча, читаючи їхній блог, вони досить складні, з безліччю нагрівальних елементів та термометрів (наскільки я пам’ятаю, минуло вже якийсь час).
Рональд Поттоль

Відповіді:


2

Те, з чим ви матимете справу, називається стратифікацією. Зважаючи на розумний об'єм води, різниця може бути досить чудовою. Висота води в один метр може розшаровувати воду від 20 ° С до 95 ° С до тих пір, поки вода не порушується і обережно нагрівається, навіть якщо нагрівається з дна

Просте рішення - регулярно помішувати воду, скажімо, раз на п’ять хвилин. Це було б добре для предметів, які вимагають лише години sous-vide, але набагато довше це може стати досить стомлюючим

Якщо ви орієнтуєтесь на температури від 40 до 65 ° С, для перемішування води буде достатньо невеликого акваріумного насоса. Розташуйте впускну трубку майже плаваючою вгорі, а вихідну трубку зважте донизу. На дрібку акваріумний бульбашка теж значно допоможе. Обидва ці пристрої дещо охолоджують воду, але пічний нагрівач повинен бути в змозі не відставати

Приклад: Використання маленького бульбашки у великій, добре утепленій скрині (охолоджувач Rubbermaid, Esky, холодний контейнер тощо) з приблизно 10 л води при температурі 60 ° C, підтримує температуру в межах 1 ° C зверху вниз. Втрати тепла становлять близько 1 ° C за 30 хвилин. Додаючи приблизно 0,5 л води 95 ° С кожні 30 хвилин, вона підтримує температуру постійною протягом декількох годин

Для точного контролю температури в межах ± 0,5 ° C, що рекомендують деякі рецепти sous-vide, вам знадобиться PID- контролер. Для загального домашнього використання з регулюванням температури або ± 3 ° C ви можете піти з нагрівачем на плиті, з точним регулюванням потужності та системою управління термометром. PID не так вже й важко , тому ви можете також додати його до свого контролера


Чи вважатиметься індукційна плита м'якою нагрітою? Я тестував плиту минулої ночі, і вона змогла закипіти близько півлітра води за 2 хвилини. Я знаю, що щось на зразок повільної плити вважатиметься легким нагріванням, але який вплив має швидке нагрівання індукційної плити на розшарування?
Томек

@Tomek Злом контролера Arduino використовує повністю пропорційне управління (ШІМ), тож він повинен мати можливість переходити від 1% до 100% потужності без проблем?
TFD

3

Я зробив налаштування sous-vide, яке використовує повільну плиту і без насоса.

Мені вдалося спостерігати стільки, скільки 5 градусів градієнта температури від дна до верху плити. Велика частина проблеми полягала в тому, що моя цільова їжа майже наповнює плиту і перешкоджає конвекції. Я не вимірював градієнт температури порожньою ванною.

Моя установка працювала прохідно добре, поки моя їжа була маленькою, а мій термометр був розміщений на одній глибині. Я не насолоджувався точністю, яку мають комерційні товари.

Очевидно, що ваша установка матиме набагато більше потужності, ніж моя. Якщо ваша ванна набагато більша, ніж ваша цільова їжа, у вас буде менший градієнт температури, ніж у мене.
Якщо ваша ванна набагато більша, ніж ваша цільова їжа, то конвекція забезпечить вам достатню циркуляцію води. Навіть дрейф на 5 градусів дозволить вам робити цікаві речі, однак це ще одна змінна, яку слід слідкувати.

Я не був задоволений своєю установкою, і наступна моя спроба матиме більш сильний обігрівач, а також циркуляційний насос. Водяні насоси дешеві.


Дякую! У мене також є повільна плита на 3 літри, з якою я планував експериментувати. Як виглядав ваш процес? Ви нагрієте повільну плиту до потрібної температури, а потім киньте їжу? Закинувши їжу, ви щось робили після цього чи просто чекали? З мого розуміння, плита для повільної плити знаходиться на дні, але посуд із каменю все ще створює трохи місця між плитою і самою плитою, і тому повітря навколо посуду теж теплий? Не таке тепле, як дно, але я думаю, воно все ще забезпечує тепло не тільки знизу, але й утворює сторони.
Томек

Кухонна плита була досить повільною, щоб я попередньо розігрівав плиту та воду перед тим, як помістити в неї їжу. Минуло б трохи часу, щоб їжа підійшла до температури. Сторони забезпечують тепло. Я не вимірював їх темп у порівнянні з дном. Це було б цікаво.
Собачатіна

Між іншим - зазвичай вважається гарною формою зачекати день-два, перш ніж приймати відповідь. @rfusca може задзвонити сюди з яскравою відповіддю про його налаштування.
Собачатіна
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.