Торт без харчової соди


4

У мене є цей смачний рецепт безмісного мигдального пирога:

 • 1 1/2 склянки цілого мигдалю, підсмажений
 • 4 великих яйця, кімнатної температури, відокремлені
 • 1/2 склянки меду
 • 1 чайна ложка екстракту ванілі
 • 1/2 чайної ложки харчової соди
 • 1/2 чайної ложки солі

  1. Обробляйте цілий мигдаль в кухонному комбайні або блендері до дрібного подрібнення (у вас буде близько 13/4 склянок подрібнення). Збийте 4 жовтки, 1/2 склянки меду, ваніль, харчову соду і сіль у великій мисці з електричним міксером (або використовуйте насадку для лопатки на підставному змішувачі) на середній швидкості до гарного поєднання. Додайте мелений мигдаль і збийте на слабкому рівні до з’єднання.
  2. Збийте 4 яєчних білка в іншій великій мисці з електричним міксером (використовуйте чисті збивачі на ручному змішувачі або насадку для збивання на підставному змішувачі) на середній швидкості до отримання дуже пінистого, білого і подвоєного в об'ємі, але недостатньо жорсткого, щоб утримувати піки, від 1 до 2 хвилин (залежно від типу міксера). За допомогою гумового шпателя акуратно складіть яєчний білок в горіхову суміш до тих пір, поки щойно не з’єднається. Натріть тісто на підготовлену каструлю.
  3. Випікайте пиріг до золотисто-коричневого кольору, а шампур, вставлений в центр, не вийде чистим, приблизно 28 хвилин.

Я знаю друга, який має алергію на харчову соду та розпушувач. Що буде, якщо цей рецепт буде зроблений без харчової соди? Чи розвалиться, хоча я побив яєчний білок? Хіба вони не відповідальні за підняття торта?


1
Якщо в рецепті торта є сода, я б не ризикнула зробити її без. Торти дуже вибагливі, не заквашуючи, а безплідні коржі в цьому відношенні ще гірші. Якщо ви хочете подати торт, використовуйте інший, особливо розроблений рецепт, щоб не було харчової соди або розпушувача, наприклад шифоновий пиріг.
румчо

Відповіді:


9

Мед кислий з рН 3,9 - це кисліше, ніж деякі апельсини. У цьому рецепті також є досить багато меду, який дасть кислоту харчовій соді, щоб реагувати.

У цьому рецепті і яєчний білок, і харчова сода забезпечать певну закваску. Без соди торт, безсумнівно, буде трохи більш щільним.

Крім того, навіть не сприяючи заквасці, підвищення рН сприятиме підрум’яненню хлібобулочних виробів. Я думаю, що мелений мигдаль дасть приємний колір, але рецепт може бути трохи блідішим без соди.

У пиріжці з ангелом їжі немає соди, і я сподіваюся, що цей пиріг також буде без нього гарним.


1

Я здогадуюсь, що витягнути харчову соду не вдасться багато, оскільки в рецепті немає кислоти, з якою вона могла б реагувати. Пекарський порошок - це харчова сода плюс крем з зубного каменю, який є кислотою, тому розпушувач постачає власний реагент. Харчова сода покладається на решту інгредієнтів для подачі кислоти, а мигдаль, мед та яйця цього не збираються робити. Тож харчова сода, мабуть, зайве для початку.


Я думав, що це теж, ти вважаєш, я повинен спробувати це без харчової соди?
Зейна

6
Я б спробував це без харчової соди, але перед тим, як подарувати її своєму другові. Якщо це чудово працює, а якщо ні .... ніхто ніколи не дізнається.
GdD

4
@GdD: Ви можете скинути його в озеро опівночі.
Цербер

4
@ Цербер- а якщо торт пливе, то це відьма.
Собачатіна

2
На жаль, незважаючи на те, що його прийняли, ця відповідь є невірною щодо нестачі кислоти. Відповідь Собахатіна нижче є набагато точнішою.
SAJ14SAJ

-1

Можна спробувати використовувати пивні дріжджі. Це натуральна, а не хімічна речовина, як харчова сода. Існує комерційна рідка версія, яка використовується для миттєвого використання (ваш випадок, або загалом для десертів, як торти), тому я думаю, вам просто потрібно знати, де його знайти.


3
Як би дріжджі допомогли яєчному пінопласту, не перетворюючи продукт кардинально? І природне не протилежне хімічному.
SAJ14SAJ

@Harri Є багато дріжджів, які є патогенними, харчова сода - це просто харчова сода :-)
TFD
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.