Чи погано кип’ятити молоко?


4

В іншому питанні я запитав про пастеризацію сирого молока в домашніх умовах. У мене з’явилися цікаві коментарі (звичайно, я далі шукав в Інтернеті), що деякі люди вважають за краще не пастеризувати сире молоко, щоб зберегти його первісний смак та властивості харчування. Пастеризація (будь то промислова чи вдома) при 63 - 72 ° С призведе до значної втрати вітамінів, корисних інгредієнтів і загалом харчових цінностей молока.

Не тільки заради пастеризації, але і ми кип'ячуємо молоко для приготування гарячих напоїв. Звичайно, температура кипіння не потрібна, і ми даємо їй трохи охолонути.

Чи справді погано дати молоку кипіти? Чи суттєво знижує значення харчування?

Відповіді:


7

До тих пір поки ми будемо обговорювати цю тему.

Центр контролю захворювань має конкретну відповідь на ваше запитання, і їх відповідь НІ.

Однак, згідно з даним документом Національного центру інформаційної біотехнології, пастеризація спричиняє розпад білка молока-цесину, який після поглинання через пластир Пейєра може сприяти алергічній чутливості.

Існують і інші суперечливі твердження, що більш високі температури, необхідні для пастеризації молока і кипіння, руйнують деякі компоненти з негативним впливом. Існує спростування примітки FDA від realmilk.com, яка порівнює факти FDA з іншими науковими документами. Однак було відмічено, що їхня робота може бути недостатньо обґрунтована суворими науковими даними.

Існує більш idepth погляд в цій презентації в Британській Колумбії Центру по контролю і профілактиці захворювань , здається, охоплює весь спектр міфів , заснованих на наукових даних і критики. Деякі з обговорених питань:

  • Сире молоко не є високоризиковою їжею (в сучасний вік).
  • Сире молоко має захисні властивості проти алергії та астми. також відзначено в цій роботі NCBI
  • Поняття "втрата поживних речовин внаслідок пастеризації незначна" базується на застарілій харчовій парадигмі.
  • Пастеризація та температура реорганізують частину молочних білків, але наслідки цього невідомі.

Ви можете побачити презентацію, суть дискусії розпочнеться приблизно через 8 хвилин.

Врешті-решт, якщо ви вважаєте, що пастеризація має негативні харчові наслідки, то кипляче сире молоко теж буде (мінус безпека пастеризованого молока).


4
Цей PDF-код із справжньою мовою досить жорстокий. Це сформульовано так, що здається науковим метааналізом, але насправді все, що він робить, - це докази вишень та сприяння дослідженням асоціацій (які мають високу кількість, але ніколи не можуть довести причинно-наслідкову зв’язку) над контрольованими експериментами (які, зрозуміло, робляться в набагато меншій кількості, але насправді мають емпіричну вагу, коли повторюються декількома лабораторіями в різних географічних місцях). Не маючи на увазі, що ви активно просували це у своїй відповіді, але, тим не менш, оскільки посилання є там, я думаю, хтось повинен зазначити, що це представляє адвокатуру, а не аналіз.
Ааронут

@Aaronut Я оновив мову, щоб вказати на їхню м'яку науку. Також було додано презентацію RAW молока на BC CDC, яка надає цікаву інформацію (включаючи дебютування деяких претензій, що спростовують документ). Так чи інакше, я відчуваю, що це межує з тим, що бути поза темою (з деякою безпекою харчових продуктів) і важкими фактами, які стають важкими.
MandoMando

1
"Цей документ Національного центру з питань біотехнології" - NCBI розміщує документи в Інтернеті та дозволяє шукати інші документи. Це науковий еквівалент Google. Це не дослідження організації. Першою авторською приналежністю був Центр імунобіології, Медична школа Маунт-Сінай.
Ендрю Грімм

8

Значна втрата поживних речовин під час пастеризації - це просто міф.

За даними Національної ради проти шахрайства зі здоров’ям , втрата поживних речовин при пастеризації молока дуже мала. Більшість поживних речовин не впливають. Приблизно 10-20% втрати вітаміну С, 10% втрати тіаміну та 0-10% втрати вітаміну В12.

Дивіться пов'язану статтю, щоб отримати їх детальні посилання.

Вони також згадують:

Корова родини

Люди, які пам’ятають «старі добрі часи», коли у багатьох американців була сімейна корова, часто запитують, чому вони не захворіли від вживання сирого молока. Здається, відповідь полягає в тому, що люди, які піддаються одній і тій же корові, або корови, регулярно виробляють присвоєний імунітет мікрофлорі їх конкретних тварин. Саме тоді, коли сире молоко продається широкій громадськості, яка не регулярно зазнавала впливу конкретної тварини або невеликої кількості тварин, трапляються інфекції. Крім того, люди, які в першу чергу загрожують серйозними інфекціями або смертю, - це люди з нерозвиненою імунною системою, наприклад, немовлята або дорослі з порушеннями, які порушили їх імунну систему. Здорові молоді та дорослі люди, які інфікуються, швидше за все, вважають, що у них трапився «шлунковий грип».

Хоча кип'ятіння молока в домашніх умовах може дещо відрізнятися від його фактичного результату, я б припустив, що користь для здоров'я від зменшення ризику захворювань, пов’язаних з їжею, значною мірою знижує потенційну втрату поживних речовин.


Тоді ви пропонуєте не кип’ятити молоко?
Googlebot

Ні, якраз навпаки. Сире молоко повинно паститися. Якщо кипіння - це ваш метод, ви повинні так зробити.
SAJ14SAJ

не для пастеризації, а лише для пиття гарячого молока.
Googlebot

2
З цього приводу я б сказав: робіть це, якщо вам це подобається, не робіть, якщо ви цього не зробите (припустимо, що молоко вже пастеризоване). Мені подобається хороший кухоль гарячого шоколаду в зимовий день.
SAJ14SAJ

3
За часів "родинної корови" у вас було 12 дітей, щоб компенсувати тих, хто загинув з відомих причин і невідомих
TFD

5

Подивіться на це так: Що станеться, якщо ви кип'ятите його, і що станеться, якщо цього не зробите?

Якщо закипить, ви знижуєте ризик отримати харчове отруєння. Якщо ви не кип'ятите, ви знижуєте ризик виснаження.

Тепер, якщо температурно-чутливі поживні речовини в молоці - це все, що стоїть між здоровим вами та знесиленим вами, то ви робите щось не так. Є й інші, кращі джерела вітамінів, ніж сире молоко. Поживні речовини, для яких молоко, ймовірно, є основним фактором дієти (кальцій, амінокислоти), не знищуються кип'ятінням (кальцій є елементом, для його знищення знадобиться ядерна реакція, і більшість амінокислот є стійкими до тепла до 120 градусів С ). Тож ризик насправді захворіти від киплячого молока дуже, дуже низький, навіть якщо 100% вітамінів знищено (що здається дуже малоймовірним).

З іншого боку, ризик отримати харчові отруєння з сироїжки низький, але він існує. Це не повсякденна ситуація, але якщо ви вживаєте сире молоко регулярно, ви будете споживати деяку кількість живих хвороботворних мікроорганізмів, і вони будуть хворіти вам раз у раз (навіть якщо більшість випадків отруєння їжею будуть легкими, іноді це буде серйозним захворюванням. Деякі з цих захворювань вбивають людей, незважаючи на сучасне лікування).

Зараз є багато людей, які не кип'ятять молоко. Для цього є вагомі причини, такі як смак та зручність. Це трохи схоже на скейтбординг: це робити не безпечно, але люди вважають це приємним, і випадкова проблема (синці в скейтбордингу, розлад шлунку від сирого молока) того варта з їхньої точки зору. Що стосується більш серйозних ризиків, вони сподіваються, що їм пощастить, подібно до того, як скейтбордисти сподіваються, що вони не зламуть ногу чи череп на скейтборді (але, звичайно, завжди є хтось, у кого трапиться катання на скейтборді, і є завжди хтось, хто серйозно захворів від сирого молока - це питання випадковості). Ви самі повинні вирішити, чи варто смак для вас ризикувати. Але з точки зору чистого мінімізації ризику,


2
+1 здебільшого за ядерну реакцію запропонував усунути Са з молока ;-)
Мартін Туряк

@MartinTurjak Коли це трапляється, його кип'ятили занадто гаряче. Просто припиніть нагрівання, коли це плазма!
Волкер Зігель

2

"Це трохи схоже на скейтбординг: це робити не безпечно, але люди вважають це приємним. І час від часу проблема (синці в скейтборді, розлад шлунку від сирого молока) того варта з їх точки зору".

Я можу згадати сім'ю, де я виріс на півночі Каліфорнії, яка наполягала на "сирому молоці". Тож вони купили корову та насолоджувались власним «сироїжкою».

На жаль, вагітна мама та 2 маленькі діти захворіли на лістеріоз від сирого молока.

Після 10-денної хвороби вагітна мама та 2 маленькі діти померли від лістеріозу.

Listeria monocytogenes є всюдисущим у навколишньому середовищі. Основний шлях придбання лістерії - це через потрапляння забруднених харчових продуктів. Лістерію виділили із сирого м'яса, молочних продуктів, овочів, фруктів та морепродуктів. М’які сири, непастеризоване молоко і непастеризоване паштет - це потенційна небезпека.

Тож існує більше, ніж ризик «розладнати шлунок» від «сироїжки».


3
Так, раз у кількох тисячах випадків хтось гине від сирого молока, як раз у декількох тисяч випадків хтось помирає від удару головою під час катання на скейтборді. Тож я думаю, що аналогія все-таки має місце. Щодо небезпеки - саме це я намагаюся сказати. Це не безпечно . Люди так чи інакше роблять, але це означає, що вони ризикують, а не те, що це безпечно.
румчо

3
Я знову прочитав свій пост і побачив, що це не так зрозуміло, як я сподівався. Тож я редагував, щоб зрозуміти, що хоча рідкісні, серйозні захворювання та смерть, безумовно, можливі. До речі, Лістерія є чимось особливим випадком, оскільки у середнього дорослого населення практично безсимптомний і смертельно небезпечний у групах ризику, включаючи немовлят та вагітних жінок. Але звичайно, інші поширені збудники також можуть бути смертельними для здорової дорослої людини.
румчо

1

Сире молоко справді викликає хвороби у невеликій кількості випадків сьогодні (За американською національною статистикою). Але Theres - це все більша кількість досліджень, які дозволяють припустити, що його великий вміст пробіотиків (кількість CFU та кількість штамів) значно покращує здоров'я при регулярному споживанні (також корисна жирність). Виявляється, що знежирене молоко або молоко з низьким вмістом жиру викликають захворювання, оскільки там вміст цукру легше засвоюється і шкодить чутливості до інсуліну при регулярному вживанні. Загалом, цільне молоко, пастеризоване чи ні, було б безпечнішою ставкою відповідно до сучасної наукової мудрості (і свідчень, що випливають із харчових звичок деяких здорових культур у світі). Сире молоко, як і інші молочні продукти, такі як кефір, має безліч переваг для здоров'я, які ми лише починаємо розуміти науково.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.