Які прийнятні методи розморожування харчових продуктів?


8

Які правильні способи розморожування продуктів? Чи є у них переваги чи недоліки?

Відповіді:


13

Існує чотири способи розморожування заморожених продуктів, які визнані безпечними:

 • У холодильнику
 • У мікрохвильовій печі
 • Під прохолодною проточною водою
 • В рамках процесу готування

Усі ці чотири методи відповідають критеріям, що вони мінімізують кількість часу, яке їжа проводить у небезпечній зоні (40-140 F, 4-60 C), де можуть рости бактерії.

Переваги та мінуси наступних часто рекомендованих методів також переглядаються:

 • Залишаючи їжу на прилавку на ніч
 • Розморожуючи в мисці (або раковині) воду
 • На металевій каструлі або з пристроєм «диво-відлиги»

У холодильнику

Розморожування їжі в холодильнику відбувається повільно; це може зайняти день, щоб розморозити кілька кілограмів (кілограм-два), а ще більше часу для більшої їжі, як ціла заморожена індичка.

Перевага полягає в тому, що холодильник знаходиться при безпечній температурі, а ріст бактерій вже гальмується, тому ризик малий.

Це, мабуть, кращий метод для багатьох продуктів, якщо у вас є час.

У мікрохвильовій печі

Розморожування в мікрохвильовці швидко, але має ряд недоліків:

 • Це вимагає великої уваги, обертання або обертання їжі, щоб отримати рівномірне покриття від мікрохвильових печей; для таких предметів, як фарш яловичий, можливо, вам навіть знадобиться зішкрібати розморожені частини і продовжувати розморожувати заморожену частину.

 • Легко випадково зайти далеко і почати готувати їжу, особливо якщо вона має незвичайну форму або стирчать невеликі частинки (як крила на курці).

З цієї причини відтавання в мікрохвильовій піч найкраще проводити тільки в таких продуктах, як суп або тушкована їжа, де ви можете їх розмішати, і якщо одна частина кипить невелику кількість, а інша частина заморожена, шкоди не завдається.

Під прохолодною проточною водою

Це найбільше дивує, але це правда: найшвидший спосіб безпечного відтавання їжі знаходиться під прохолодною проточною водою (при температурі або нижче 70 F / 21 C), як холодна вода з крана.

Причина полягає в тому, що ця вода має надзвичайно високу здатність подавати тепло, а примусова конвекція з проточної води забезпечує те, що вона передає тепло з харчового продукту якомога швидше. У епізоді Good Eats What’s Up Duck Елтон Браун різними методами відтанув кілька заморожених скульптур каченя. Той, що знаходиться під прохолодною проточною водою, майже повністю розплавився, навіть коли той, що знаходився в духовці при 200 F, був ще досить впізнаваним пташиною формою.

Важливо, щоб вода протікала, щоб забезпечити сильну конвекцію. Це можна зробити, встановивши їжу в раковині під дуже маленьким потоком води.

Якщо їжа не повинна бути мокрою, її можна покласти в пакетик на блискавці або подібний, щоб зберегти його сухим. Спробуйте видалити якомога більше повітря, щоб найкраще контактувати між водою та їжею (через мішок).

Це найкращий метод примусового, швидкого розморожування (принаймні, коли мікрохвильова піч не є доцільним або незручним), але це, мабуть, менш зручно, ніж метод холодильника. Ви також повинні стежити за їжею та видаляти її, коли вона тане, інакше вона дійде до температури навколишнього середовища води, яка, ймовірно, знаходиться в небезпечній зоні.

В рамках процесу готування

Деякі продукти можна готувати, починаючи з замороженого стану, розморожуючи і потім готуючи за одну операцію.

Серед найбільш підходящих для цього є більш дрібні або більш тонкі предмети, такі як:

 • Тісто для печива грудочок
 • Гамбургери
 • Курячі частини
 • Піца
 • Тушкуємо м'ясо
 • Заморожені, нарізані овочі
 • Заморожений запас (принаймні в менших кількостях)

Погана ідея: на прилавку на ніч

Це погана ідея, особливо для м'яса та інших швидкопсувних предметів. Ви не маєте контролю над температурою, до якої буде досягати поверхню їжі, і вона може почати псуватися на поверхні до того, як центр буде відтанути.

Погана ідея: У мисці (або раковині) холодної води

Знову ж таки, погана ідея. Без конвекції швидкість відтавання знижується. Також немає джерела новішої, прохолоднішої води, тому температура самої води зросте.

Деякі частини їжі можуть досягати небезпечних температур, перш ніж вона повністю розморожується. Крім того, якщо ви не перевіряєте їжу часто, температура може потрапляти на небезпечні території, полегшуючи псування.

Ризик: на чавуні, нержавіючої сталі чи іншому металевому сковороді або пристрої "диво-відлиги"

Цей метод найчастіше застосовують з тонкою їжею, як стейки або заморожені гамбургери.

Фізика з вами, оскільки питома теплоємність і електропровідність металу дуже великі (вище навіть води). Велика поверхня металу діє як радіатор або радіатор у зворотному напрямку, проводячи тепло від їжі швидше, ніж повітря, яке було б одне.

Цей метод не затверджений кодексами охорони здоров'я для комерційного використання та несе певні ризики. Потрібно уважно стежити за їжею, варити її або переносити в холодильник, як тільки вона розморожується. Якщо цього не зробити, то їжа зіпсується, а електропровідність вашого металу стане вашим ворогом, швидше доводячи їжу до температури навколишнього середовища.

Хоча цей метод офіційно не санкціонований, ви можете самостійно оцінити його ризики.


Дивись також:


будь ласка, визначте "прохолодна проточна вода", оскільки наявність водонагрівача дозволяє змінювати температуру потоку приблизно на 15..60 ° C.
kagali-san

Обхід водонагрівача; користуйтеся краном для холоду.
SAJ14SAJ

1
USDA рекомендує прохолодну проточну воду нижче 21 C
SAJ14SAJ
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.