Вживання в їжу сирої риби: які ризики зараження паразитами насправді: наскільки великі?


7

Я роблю суші часто, і ніколи не вживаю рибу суші ... Я просто купую свіжу рибу з ринку. Я знаю реквізити заморожених протягом 20 годин і т. Д., Але точно знаю, що в Європі є багато ресторанів, які, звичайно, не використовують (виключно) заморожену рибу. Більше того, я часто їв суші в роки, в яких я жив у Таїланді, і ... цілком впевнений, що вони також використовують не заморожені. Ніколи не проблема, але я розумію, що це нічого не доводить ..

Хтось має уявлення про розмір ризику, тобто випадків зараження паразитами після вживання не замороженої риби в сирому вигляді? Я прошу після дослідження .. Я насправді не можу його знайти.

Ці статті були інформативними, але не мали інформації про розмір ризиків: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3374688/ http://cid.oxfordjournals.org/content/41/9/1297 .повні

Це дослідження дає трохи більше інформації: http://cmr.asm.org/content/23/2/399.full

"Протягом 1973 по 2006 рр. В системі спостереження за наслідками захворювань, пов’язаних з продовольчими захворюваннями, було зареєстровано 188 спалахів асоційованих з морепродуктами інфекцій, що спричинили 4.020 захворювань, 161 госпіталізацію та 11 смертей. Більшість із цих спалахів морепродуктів (143 [76,1%]) ) були викликані бактеріальним збудником; 40 (21,3%) спалахів мали вірусну етіологію, а 5 (2,6%) мали паразитарну причину (табл. 1) "

Тепер, враховуючи, що це не зосереджена лише на сирому рибі, але все споживання риби, я б сказав, що шанси захворіти від поїдання сирої риби з паразитом мікроскопічно крихітні? Згоден?

Хтось міг отримати мені цей звіт: це, мабуть, є основою заходів безпеки

Американська гастроентерологічна асоціація 2000. Визначення захворюваності на шлунково-кишкові паразитарні інфекції від споживання сирих морепродуктів у США [Звіт за контрактом FDA 223-97-2328 з Науково-дослідним бюро про життя наук, Американське товариство харчових наук]. AGA, Bethesda, доктор медицини.


Я поняття не маю, які ризики є, але роки тому, коли я не почувався добре, мені зробили кілька аналізів крові, і вони виявили, що там щось плаває. Звичайно, я мав не тільки суші, а й ефіопську їжу. (сира яловичина). Тож можливо, що це не було викликано суші, але я все одно буду вважати, що є певний ризик, навіть якщо він низький.
Джо

Вибачте, що це чую, але така анекдотична історія для однієї людини насправді не є такою, якою я займаюся ... якщо я не можу сказати, що 1000 їдачів суші та 1000 їдачів, які не їдять суші, і порівняти ... чи є тут спосіб зробити це?
Марк Луксен

Відповіді:


8

Як я нещодавно пояснив в іншому запитанні, на це немає жодної змістовної відповіді. Неможливо зробити прогноз "у вас є X відсоток шансу заразитись їжею, зараженою паразитами". Замість того, щоб прогнозувати це математично, ми могли б годувати людей, заражених рибою, і вимірювати її, але, наскільки мені відомо, жодна етична рада не затвердить цей експеримент.

Також зауважте, що поруч із типом дослідження, яке ви знайшли (перелічуючи кожен тип інфекції), є також дослідження, які займають більш епідеміологічну точку зору. Вони все ще не намагаються вказати номер, про який ви запитували. Це ще одна хороша ознака того, що такої відповіді не існує - якби вона була, я би сподівався, що ці експерти знайдуть її та включать у свої статті.

Найкраще, що ви можете мати, - це непрямі дані. Наприклад, Phan et al. 1 відібрано вибірку захворюваності на трематоди в рибі з певної річки. Ви можете спробувати екстраполювати шанс наявності паразита у вашій рибі, хоча, звичайно, це залежить від регіону, де риба була спіймана, та від способів лікування, що застосовуються під час вирощування (наприклад, профілактичні ліки або тип їжі на рибних господарствах) та після вилову (заморожування риба). Мені не відомий ресурс, який охоплює захворюваність на паразитів у всіх видах риби, але окремі дослідження можуть дати тобі вихідну точку. Наприклад, у риб, вивчених у дослідженні Фана, рівень зараженості трематодами у різних видів (і вони не шукали інших видів паразитів).

Ще одна статистика, яку ви можете використовувати: поширеність інфекцій, що передаються рибою, у країнах, де споживання сирої риби є загальним. Це знову ж не відображення вашого особистого ризику, а лише точка даних. Однією з таких статистичних даних є, наприклад:

За оцінками, 20% іммігрантів з південно-східної Азії до Європи чи Північної Америки перенесли інфекції трематоди, перенесені рибою. У високо ендемічних районах, таких як північний схід Таїланду, поширеність O. viverrini може досягати 90% 2


FDA публікує джерело, яке не дасть вам числової відповіді, але класифікує ризик як "значний" або "не". Але, як споживач, ви, мабуть, не матимете інформації, необхідної для з'ясування, потрапляєте у категорію "малозначуща", або обладнання для проведення переробки, рекомендованого для небезпечної риби. Це державне регулювання, небезпека риби та рибних продуктів та керівництво керівництвом , глава 5 3 . Тим не менш, якщо ви шукаєте фактичні способи приготування їжі поруч із точною інформацією, яку ви запитували, це, мабуть, цікаво для вас.

1 Phan VT, Ersbøll AK, Bui TQ, Nguyen HT, Murrell D, Dalsgaard A. Зоонотичні трематоди, вирощені на рибі, у культивованій та дико ловленій прісноводній рибі з дельти Червоної ріки, В'єтнам. Вектор хвороби Борна та Зоонозу. 2010; 10 (9): 861-866. doi: 10.1089 / vbz.2009.0134.

2 Деардорф, Томас Л. "Епідеміологія паразитичних зоонозів морських риб". Південно-Східна Азія J Trop Med Public Health 22.suppl (1991): 146-149.

3 FDA. Риба та рибні продукти Небезпеки та засоби керування. Гейнсвілль, 2011


Я знаю, що це більше пов’язане з цим питання, але чи є змістовна відповідь у контексті риби суші та ресторанів суші? Здається, трохи більше можливо навчатися і трохи розумніше турбуватися про агенції.
Каскабель

@Jefromi см cooking.stackexchange.com/questions/723 / ... . "сорт суші" - маркетинговий термін. Порядок зробити рибу достатньо безпечною для FDA викладений у згаданому нами регламенті. Вони більше з "якщо є більше ніж нульовий шанс паразиту, заморозити, а потім з'їсти рибу, включаючи вже мертвого паразита". Їм не байдуже ставити номер, щоб шанси захворіти після їжі небезпечної риби.
румчо

Дякую за цю чудову відповідь. Я все ще перетравлюю і думаю, повернусь до цього. Мене не так хвилює моя особиста безпека, а більше обґрунтування цих заходів безпеки. В ЄС, а тим більше в США, ми стали ризикувати уникненням до крайності, за що ми платимо високу ціну в грошах, часі та свободі. Якщо вживання в їжу сирої риби призводить до того, що в мільйонах спожитої їжі ідеально піддається лікуванню інфекція, ці заходи закінчуються вгорі. Якщо це спричинить зараження небезпеки для життя 1 на 1000, вони не є. І я просто не маю знань вирішувати ..
Марк Люксен

оновив інформацію у питанні. Хочеться почути вашу думку ..
Марк Люксен
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.