Чи впливає додавання цукру на соус томатного типу на кислотність?


5

Багато (більшість?) Томатних макаронних соусів додають цукор, це, як правило, дуже невелика кількість. Я завжди чув, що це було зроблено для зниження кислотності.

Моє головне питання: чи це трохи цукру підвищує рН, щоб бути помітним?

Або, це просто, щоб скоротити кислотність і збалансувати смак (чи ми сподіваємося на легку солодкість у наших соусах з пасти)?Відповіді:


6

Слабкі органічні кислоти, такі як ті, що містяться в фруктах і овочах (лимонна кислота, яблучна кислота, винна кислота), не реагують з цукром. 1 Відсутня зміна кислотності, яку ви правильно визначили, як вимірюється рН.

У той же час, солодкий і кислий є двома смаками, які є справжніми антагоністами - додавши щось солодке, насправді зменшує кислотність, яку ми сприймаємо, а не просто відволікає нас від неї. Так цукор змінює кислотність (смак), але не кислотність (хімічну властивість). Вислухати його інакше випливає з того факту, що більшість людей навіть не усвідомлюють, що існує різниця між цими двома термінами і використовують їх як взаємозамінні.


1 Вони можуть брати участь у реакціях як каталізатори, наприклад, створювати інвертний цукор при приготуванні цукрового сиропу, але сама кислота не реагує.


1
Я думаю, що розмивання між термінами, на жаль, досить досконале. Коли хтось каже, що "це смак досить кислий", вони явно говорять про смак, а не про хімію, і звідти це не великий стрибок до "це досить кислий". Отже, ви застрягли, намагаючись зробити висновок з контексту, який вони мають на увазі.
Cascabel

@Jefromi дійсно. У випадках, коли розходження має значення, неможливо покластися на загальновідомі. На щастя, в більшості контекстів кулінарії це не проблема.
rumtscho

Смак мудрий, він стає ще більш складним: додавання цукру і оцту може зробити томатний соус, який неприємно смакує кислий смак, навіть якщо ви тільки що зробили його ще більш кислим.
rackandboneman

@rackandboneman "смачний смак" або "не смачний смак" дійсно багато, набагато складніше, ніж якесь вимірювання кислотності, кислотності або будь-якого іншого.
rumtscho

(2-й коментар, незв'язаний) бачити солодкі і кислі соуси - вони можуть бути настільки кислими, що вони з'їдять приправу з вашого вока, якщо ви щось в них туштуєте, і все ж не смакує кисле ....
rackandboneman
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.