Гази, які використовуються в упаковці продуктів харчування?


4

Яка різниця між CO2 та N2, які використовуються в упаковці харчових продуктів?

Відповіді:


7

CO 2 - вуглекислий газ, а N 2 - газ азоту .

В будь-якому випадку це позначається як " Упаковка з модифікованою атмосферою ", що означає, що їжа упакована в щось інше, ніж просто "повітря".

Сенс цього полягає в тому, що це збільшує термін зберігання продукту.

З веб-сайту компанії, яка займається продажем машин:

При зміні атмосфери всередині упаковки кількість кисню зазвичай може бути зменшена до 3% або менше. Інертні гази, які використовуються для ПДЧ, зазвичай щільніше кисню. Таким чином, кисень всередині упаковки витісняється з упаковки. Це призводить до збільшення терміну придатності виробу, цілісності виробу, захисту від знебарвлення, а для продуктів, таких як чіпси, буфер-подібний буфер від пошкоджень (це зазвичай називають «подушковим пакетом»).

Вуглекислий газ (CO2)
Вуглекислий газ гальмує ріст більшості аеробних бактерій і цвілі. Взагалі кажучи, чим вище рівень СО2 в упаковці, тим довший досяжний термін зберігання. Однак СО2 легко поглинається жирами та водою - тому більшість продуктів харчування поглинає СО2. Зайвий вміст CO2 у ПДЧ може спричинити засмагу аромату, втрату крапель та крах упаковки. Тому важливо, щоб було досягнуто балансу між комерційно бажаним терміном зберігання товару та ступенем, до якого можна допустити будь-які негативні наслідки. Коли для контролю росту бактерій та цвілі необхідний CO2, рекомендується мінімум 20%.
Азот (N2) Азот є інертним газом і використовується для виключення повітря і, зокрема, кисню. Він також використовується як балансовий газ (наповнюючий газ), щоб компенсувати різницю в газовій суміші, для запобігання розпаду пачок, що містять продукти з високим вмістом вологи та жирів, спричинені тенденцією цих харчових продуктів поглинати вуглекислий газ з атмосфера. Для упаковки висушених закусочних продуктів для модифікованої атмосфери використовується 100% азот для запобігання окислювальної згірковості.

І додаткова зрозумілість із статті Вікіпедії на цю тему:

Процес модифікації часто намагається знизити кількість кисню (O2), переміщуючи його з 20,9% до 0%, щоб уповільнити ріст аеробних організмів і запобігти реакціям окислення. Видалений кисень може бути замінений азотом (N2), загальновизнаним як інертний газ, або вуглекислим газом (СО2), який може знижувати рН або гальмувати ріст бактерій. Окис вуглецю можна використовувати для збереження червоного кольору м’яса.


Повітря зазвичай становить 80% азоту.
Восьминіг

1
Ну ... N2 на 100%, тому я не впевнений, наскільки це актуально. Якщо ви хочете розширити свій коментар, щоб зробити його кориснішим, це буде вдячно.
Катія

1
Я просто подумав, що це варто згадати, адже не всі усвідомлюють, що більшість повсякденного повітря - це Нітроген. Коли їжа упакована в Азот, ви не вводите в їжу нічого нового, швидше ви позбавляєте її високореактивних хімічних речовин O2, CO2, CO і т.д.
Восьминіг

Я дуже вдячний за те, що ви поширили ваш коментар. Це значно корисніше зараз! Дякую за дуже вагомі бали.
Катія
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.