чому готування в маслі або жирі вважається сухим нагріванням?


8

Чому готування в маслі або жирі вважається сухим нагріванням, а готування у вині вважається вологим нагріванням?

Відповіді:


18

Олія - ​​це сухе тепло, оскільки олія не містить води. Вино робить.

"Вологий" у вологому теплі справді означає воду . При готуванні з вологим теплом вода діє як розчинник і фактично розчиняє велику частину твердої речовини в їжі - отже, причина того, що пропарювання і кипіння мають тенденцію зробити їжу досить м'якою або навіть вологою.

Нафта, з іншого боку, дуже рідко є розчинником. Існують певні харчові сполуки, які є жиророзчинними, але більшість - це водорозчинні та олії, будучи гідрофобними , фактично блокує будь-який контакт з водою, таким чином запобігаючи будь-якому розчиненню, і, як правило, робить їжу більш чіткою, а також сприяє реакції Майлара (яка може виникати лише при сухому нагріванні, через низьку температуру кипіння води).

Це може здатися протиінтуїтивним, але олія не мокра. Це просто так виглядає.


вино містить воду, а олія ні? я запитаю товариша-хіміка. Я не думав, що вони додали води до вина
барлоп,

4
@barlop: Так, виноград - це переважно вода.
Рей

6
@barlop: Вони не додають води у вино, у ньому вже є вода. Більшість вина насправді становить 75-85% води. Більшість рідин загалом (молоко, сік) та багато твердих речовин (м'ясо, риба) складаються здебільшого з води. Ми в основному вода.
Ааронут

3
@barlop: Це чесно те, що я вважав би загальновідомим. Якщо ви справді відчуваєте потребу перевірити його, то змішайте його з водою. Якщо вона розчиняється, то, швидше за все, на водній основі. Якщо ні, то це (або містить) якийсь інший не змішуваний розчинник, такий як ліпіди (олія / жир). Ви також можете його нагріти; якщо щось починає кипіти при 100 ° С або дуже близько, то, мабуть, у ньому вода. Масла і жири можна нагріти до декількох сотень градусів, перш ніж вони почнуть курити і з часом запалити (вони ніколи не киплять).
Ааронут

1
(Є кілька винятків з тіста смесімості - наприклад, спирти змішуються у воді, але це досить легко сказати , коли що - то на основі спирту по запаху Дійсно тест є більш ефективним , навпаки, якщо це. Несмешивающимися в вода, тоді явно не має води для початку.)
Ааронут

3

На основі відповіді Ааронута одне питання щодо приготування їжі у "вологих" умовах - це обмеження температури.

При готуванні на сухому вогні, наприклад, обсмажуванні, запіканні, смаженні, грилі тощо, аромат реакції Майллара (на який Ааронут згадував) є дуже важливим результатом.

При вологому приготуванні їжі, такому, як тушкування, варіння, тушкування тощо, температура не може (за винятком приготовлення під тиском, але там є інші проблеми) піднятися досить високо, щоб ваше м'ясо підрум’янилося. Ви також можете втратити смак і поживні речовини, а також проблеми з текстурою.

Розглянемо, наприклад, стейк. Будь то панірований або на грилі, він буде підглядати зовні. Уявіть, якби натомість його кип'ятили. Особисто я не хотів би їсти ту сіру безжирну масу м’яса.

Або інший приклад: картопля фрі. Можна покласти картоплю в гарячу олію, і ви отримаєте хрустку смачну закуску. Опустіть їх у киплячу воду, і ви отримаєте .. варену картоплю?

Це не означає, що у вологому приготуванні немає значення; просто для ілюстрації різниці між вологим і сухим.


Для уточнення, якщо тиск навколишнього середовища не буде підвищений, вода зазвичай не нагрівається вище температури кипіння (близько 100 ° C / 212F), оскільки вся гаряча вода просто витікає як пара. Реакції Майллара не починають відбуватися до набагато більш високих температур. Пар може насправді набагато гарячіше - навіть досить гарячий для реакцій Майллара ---, але це вимагає високого тиску ( наприклад , парові машини можуть досягати 350 ° С). Повітря і масло, звичайно, можуть нагріватися до набагато більш високих температур при СТП, які знаходяться в діапазоні Майлара.
ESultanik

3
Хороше пояснення, хоча ні повітря, ні масло не можуть нагріватися до високих температур при СТП ... інакше це не було б СТП.
Рей

Хе, хороший дзвінок. Під "STP" я думаю, що я справді мав на увазі "SP" ( тобто середній тиск повітря на рівні моря).
ESultanik
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.