Який найкращий спосіб дізнатися, що таке кожна приправа?


5

Наприклад, кайєнський перець, як пряний, гострий, а мажор має димчастий аромат. Я просто хочу дізнатися різні смаки кожної приправи, тому я можу точно знати, які приправи використовувати для різних видів їжі. Намагаючись виховати себе, я хочу колись стати кухарем.Я думаю, що на це питання важко відповісти, оскільки описувати базові смаки та приправи майже так само важко, як описати запах. У нас просто не так багато словника, щоб описати смак і запах в англійській мові. Ми зазвичай описуємо смак і запах, пов'язуючи його з іменником, який має подібний смак або запах.
Джей

1
@ Джей: Трави та спеції, які ми використовуємо, - це словниковий запас. Ось чому, наприклад, виноробці можуть використовувати фрази на зразок "натяки мускатного горіха" для опису конкретної партії. Це не рідкість; ми робимо те ж саме з кольорами, маючи кольори з назвою "сієна", "крем", "волошка" і т. д. З цієї причини я не впевнений, що це питання відповідає, оскільки більшість спецій і приправ взагалі не є складаються з більш основних ароматизаторів, якщо ви не готові розпочати дослідження та класифікацію хімічних сполук, що їх складають.
Ааронут

@Aaronut: Так, це те, що я намагався отримати. Важко визначити щось, що вже є базою. Якби ми намагалися описати, який смак має мускатний горіх, єдине, що ми можемо зробити, це сказати або який інший смак спецій, найближчий до мускатного горіха, або перелічити їжу, що має чіткий аромат мускатного горіха.
Джей

1
Я не думаю, що про це тут просить Ніколь. Не просити опис того, як смак певної спеції (тому що, як ви зазначали, ми не можемо описати її), а більше метод: "Як я дізнаюся смаки приправ, експериментуючи?" було б краще формулювання. Наприклад, я безліч разів пробував дегустацію орегано, але все життя я не можу точно пригадати, як він на смак. Я не знаю аромату, а також, якби мені довелося визначити "банан", "базилік" або "бекон". Який метод я міг би використовувати для того, щоб дізнатися це для всіх приправ, які я пробую? Також метод отримати найбільший аромат?
Алекс Г

Відповіді:


8

Спеції іноді можуть бути різними на смак, коли змінено їхній контекст (інші спеції та продукти) або приготування. Окрім спроб відомих рецептів, я періодично скуштую незнайомі спеції в декількох станах протягом певного періоду часу:

  • сирий у щоках на деякий час
  • Настоюється (як чай). Спробуйте деякі звичайні, деякі з сіллю, а деякі з цукром (така кислота, як лимонний сік або оцет, може бути третім варіантом).
  • Приготований і сирий з зерном, як коричневий рис. Спробуйте деякі звичайні, деякі з сіллю, а деякі з цукром.
  • Варене і сире з м'ясом.

Деякі спеції мене здивували, наприклад, куркума, яка була мені знайома з пікантними стравами, але яку я ніколи раніше не пробував із цукром. Деякі спеції скрізь однакові, сирі або варені, але ви знайдете нові вживання, як, наприклад, кориця в бульйоні, в той час як інші будуть корисні тільки в вареному вигляді, ні в сирому вигляді.


Коричневий рис або вівсяна крупа - прекрасне місце для випробування нових спецій та комбінацій спецій. Результат майже незмінно їстівний.
Wayfaring Stranger

5

Я колись читав, що змішати трохи спецій у не ароматизованому йогурті та дати йому відпочинок - це найкращий спосіб дізнатися його основний смак.


Чудова ідея, йогурт, як правило, добре сприймає всі види аромату, не змінюючи його. А розрідження, яке воно забезпечує, а також волога дозволить вам розпізнати тонкі тони аромату, які втрачаються, якщо ви нюхаєте чи облизуєте суху спецію чи траву.
румчо

3

Відмінне запитання! Я багато разів це замислювався, і не можу стверджувати, що знаю найкращий спосіб. Це те, що працює для мене.

Я переглядаю рецепти, блоги про їжу та відео, які мені здаються цікавими. Я намагаюся зробити щось із того, що я бачу, і дізнаюся за смаком. В інших ситуаціях я просто отримую уявлення, читаючи про рецепт. Звідти я можу пов’язати кайєну з пряністю і спробувати запам’ятати це, коли я вживаю в них продукти з кайєною. Загалом це просто відбувається з часом і досвідом.

Ще одна річ, яка допомагає, - це дотримуватися приготування однієї чи кількох видів кухні, принаймні для декількох приготувань. Культури, як правило, мають свої основні спеції. Я вважаю, що якщо я скуштував спецію лише один чи два рази, це запам'ятати нелегко, тому мені потрібно мати кілька повторних зустрічей з нею протягом декількох тижнів, перш ніж я відчую її знайомою.


3

Не звучати очевидно, але найкращий спосіб дізнатися, як смакує кожна спеція - це спробувати їх!

Понюхайте їх, скуштуйте їх і вивчіть різні комбінації з різними продуктами.

Почніть з класики (наприклад, беручи рецепти з книги) і починайте вивчати їх варіанти. Іноді ви закінчитеся із захопленням дегустуючи речі, що є необхідною частиною навчання (і частиною забави теж).

Не обмежуйтеся рецептами. Якщо ви думаєте, що кмин смачно поєднує ксиз, там ви покладіть його, навіть якщо це класична спеція, яку ви не вкладаєте, не означає, що ви не можете його використовувати.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.