Що пішло не так у моїй шоколадній шантільї (рецепт Hervé This ')


8

Я щойно зробив Hervé This 'Chocolate Chantilly, і це не було смаку поблизу так добре, як я сподівався. Консистенція здавалася майже правильною, хоч і трохи зернистою, але смак був, ну, що ви могли очікувати: полита шоколадом.

Хтось знає, що, якщо що, може пішло не так? Я використовую шоколад Weiss з 57% твердих речовин какао. Я очікував, що він спробує щось на зразок шоколадного мусу. Чи потрібно змінювати мої очікування?


Я б сказав так, навіть переглянувши рецепт.
Tobias Op Den Brouw

Відповіді:


7

Ця страва повинна мати смак як шоколад, який ви вживаєте, і мати текстуру мусу. Я не знайомий з шоколадом Weiss, але не думаю, що 57% є адекватним. Я б запропонував хоча б 70%.

Можливо, вам варто спробувати інший бренд? Знову ж таки, я не знайомий з Вайсом, але чи корисне це? Вам подобається смак шоколаду один? Ти повинен. Якщо ви спробуєте іншу марку, я б запропонував Valrhona .

Оновлення

Зернистість - результат надмірного збивання. Якщо у вас є надмір, просто поверніть його в горщик і почніть знову.

Крім того, я подивився на шоколад Weiss з 57% какао-сухих речовин, і я впевнений, що це головна причина проблем із смаком. Розбивка на це: 57% какао, 42% цукру, 36% жирів (жир входить до складу твердого какао). Какао-масло (жир) - це те, що несе в собі шоколадний аромат (забезпечується нежирними какао-твердими речовинами) і забезпечує багатство і тіло шоколаду. Цукерки з 57% какао зазвичай містять 33-36% жиру. Тоді як шоколад із 70% твердих речовин какао зазвичай має вміст жиру в межах 40-42%. Ця нестача жиру може призвести до «блендерного» смаку в готовій страві.

Ще одна річ, яку слід пам’ятати, це те, що ця страва надає вам неабияку кількість вививання. Якщо ви збиваєте його, і здається, що йому все ще не вистачає трохи жиру, то розтопіть його, додайте більше шоколаду і починайте спочатку. Якщо у вас виявиться щось недостатньо освітлене, ви можете просто почати спочатку і додати трохи більше води. Поки ви нічого не спалюєте, ви можете робити це нескінченно.

Нарешті, якщо вам здається, що експериментуєте, ви можете використовувати щось, крім води. В оригінальній статті Herve This рекомендується апельсиновий сік або пюре з чорної смородини.

Ще одне оновлення

Я знайшов відео, яке замість води використовує чай. Він також демонструє, як це зробити без вусання, використовуючи сифон N₂O.


Дякую, я спробую іншу марку. Вони не продають Valrhona у моїх місцевих, але вони продають Amedei, який я з перших зусиль подумав трохи над вершиною (читати дорого). Можливо, мені доведеться пролити кілька сумнівів на ім’я науки :-)
Кріс Штайнбах

2
Я був абсолютно скептично налаштований, що зміна шоколаду призведе до такої зміни, але все-таки є! Використовуючи 100г торт Валрхона 71% та 85мл води, Шантільї вийшов вершковим, гірким та смачним. Дякую за цю відповідь.
Кріс Штейнбах

@Chris: Я радий, що це склалося! :)
hobodave

Хахаха. На відео, яке ви пов’язали, було перед ним оголошення для помічника Гамбургера! Я не можу собі уявити, що натискання на це дуже добре!
йоссар

3

Витяг:

"Розбийте шоколад і покладіть його в сковороду з водою над середнім ... Перемішайте шоколад на сковороді до повного розплавлення. Приготуйте дві миски ... У більшу миску покладіть трохи льоду і трохи води, і помістіть у неї меншу миску. Налийте розтоплений шоколад у меншу миску і збийте лід - суміш поступово загусне ... "

Можливі проблеми:

  • ви не використовували досить хорошого шоколаду (я не знайомий з Вайссом)
  • потрібно використовувати шоколад з більш високими або нижчими твердими речовинами какао
  • ви вживали занадто багато води
  • ви не збивали його досить довго

Це експериментальний рецепт, тому спробуйте ще раз. Експеримент.


Будь-яке пояснення голосування?
Окаасі

Якість шоколаду - можливий фактор, хоча різниця у смаку між шоколадом Вайсса та найкращим, що я коли-небудь пробував, є незначним, тоді як різниця у смаку між шантілі та мусом на основі яєць або вершків, зробленим із подібного шоколаду, досить помітна. Занадто багато води? Можливо; принаймні мої смакові рецептори так мені говорять. Чи не виникло б у мене проблем з загущенням занадто багато води? Він добре загус. Якщо що-небудь я занадто сильно пошепки, згідно з одним джерелом, яке б пояснювало зернистість.
Кріс Штайнбах

Це допомагає звузити його. Чому б більш-менш вусання впливало на водянистий аромат? Це може бути декілька питань: можливо, це добре потовстило, тому що ви переохолоджені, і це було на смак як вода, оскільки переохолодження було єдиним способом зробити водянисту основу товстою ??
Окаасі

Звичайно, це має певний сенс. Можливо, я зробив помилку при вимірюванні. Я спробую ще раз, хоча я, мабуть, зменшу кількість, щоб заощадити витрачений шоколад.
Кріс Штейнбах

2
Переосмислення цього фактично призводить до руйнування водно-шоколадної емульсії, що викликає зернистість і призводить до менш густої текстури.
hobodave
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.