Чи є спосіб випробувати ендорфінові ефекти перцю без відчуття печіння?


6

Готуючи вечерю, ми з моїм другом іноді сперечаємось щодо кількості перцю. Для нього часто «занадто жарко», коли я насолоджуюся тепловими ефектами (ендорфіни) капсаїцину (перець чилі) та піперину (чорний перець). Чи є спосіб випробувати ендорфінові ефекти перцю без печіння?


Для початку відповісти на це питання потрібно було б знати, де закінчуються ендорфіни і починається печіння. Мені завжди подобалося "тепло", яке супроводжувалося чимось "охолодженням" (наприклад, йогуртом або сметаною), але я не можу почати вважати це те, що відповідає мові питання.
Jolenealaska

5
Ви розумієте, що завжди можете приправити свою тарілку, правда?
Stephie

3
Що сказав Стіфі. Деякі з нас люблять наші смакові рецептори, і не маємо примусу намагатися спалити їх.
Marti

Двічі тепер я їв їжу досить пряним , щоб мене високо . Був тайський каррі, мені завжди доводилося тренувати сервер, що мені дуже хочеться 5-зіркових гострих. Двічі я думаю, що кухар сказав, нормально білий хлопчик, і поклав його на товсту, як 1/2 дюйма спецій бруду зверху. Після того, як у вас є стільки, він не отримує ніяких прянощів сам по собі, але це дало мені хороший максимум . Я думав, що мені боляче, коли я подивився, що таке інгредієнт спеції капсикуму ... це нейротоксин.
Ескос

4
Інші з нас люблять наші смакові рецептори і хочуть допомогти їм розвиватися до величі, знищуючи слабких.
Дан Нілі

Відповіді:


17

Згідно з моїми дослідженнями, ефект капсаїцину, який викликає відчуття печіння, опосередковано відповідає за приємне вивільнення ендорфінів, що є способом мозку протидіяти больовим відчуттям. Якщо ви не відчуваєте жодного опіку, то, ймовірно, не вживали достатньої кількості капсаїцину, щоб спровокувати приплив ендорфіну.

Це джерело з Північно-Західного університету дає найбільш стислий підсумок:

Капсаїциноїди обманюють мозок, думаючи, що його спалюють, що є болючим досвідом через передачу нейромедіаторів [...] Мозок реагує, вивільняючи інший тип нейротрансмітерів, відомий як ендорфіни. Ендорфіни є природним способом полегшення болю, блокуючи здатність нерва передавати больові сигнали.


@rumtscho Прочитавши коментарі чату, я згоден з більшістю ваших аргументів. Здається, що це багато в чому суперечка про значення терміну "біль" та відповідний рівень біологічної точності проти практичного спрощення. Незважаючи на те, останній рядок моєї відповіді був призначений весело, і він насправді нічого не додає, тому я вилучу її та сподіваюся, що це полегшить вашу стурбованість. Якщо ви знайдете посилання на ці емпіричні спостереження, я думаю, вони могли би лише покращити відповідь, і я хотів би дізнатися більше про ефекти.
логофоб

@logophobe Я погоджуюся, що це захоплююча область знань, хоча це дуже далеко від кулінарії. Я знімаю попередню дискусію, тому що до цього часу я вважаю, що мені було недоречним починати її тут, як я це робив. У мене немає специфічних для капсаїцину посилань (принаймні, не про силу болю / реакції на ендорфін), але якщо я їх знайду, або якщо ви їх знайдете, ми завжди можемо про них поговорити в чаті.
румчо

2

Ні. Дійсно, не існує способу випробувати ендорфін без участі в діяльності, яка вивільняє ендорфіни.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.