Що таке "стандартний" томат сальси?


9

Влітку я роблю багато свіжої сальси (стиль піко де гало), але зазвичай не думаю багато про тип помідорів, які я вживаю. Зазвичай я просто купую на ринку фермерів все, що найкраще виглядає (свіже та стижене), тому я використовував все, починаючи від яловичини та реліквії до вишні та винограду. Я був цілком задоволений результатами, але мені все ще цікаво: чи існує «стандартний» сорт томатів для сальси?

Я читав це питання і це питання про домашню сальсу, але жоден з них насправді не згадує сорти томатів; зосереджується на інших інгредієнтах або техніках приготування.

Відповіді:


8

Стандартний помідор передбачає, що є стандартна сальса, якої немає - але давайте дотримуватись вашого конкретного випадку з піко де галло АКА сальса cruda .

Відмінна характеристика сальса-cruda полягає в тому, що вона використовує сирі помідори - cruda буквально означає сирі . Оскільки ви не збираєтеся їх готувати, а оскільки вода буде вашим основним зв'язуючим агентом, вам захочеться використовувати повні, соковиті помідори, які мають сирий аромат у сирому вигляді, і саме так трапляються ті болотні, стандартні помідори земної кулі, які ви бачите в проходах супермаркету. Звичайно, якщо ви можете отримати садові свіжі помідори, тим краще.

Помідори черрі також є чудовим вибором - вони дуже соковиті і трохи солодші за глобуси - єдиний мінус полягає в тому, що для подрібненої сальси (як у pico de gallo) вони, як правило, роблять приготування набагато складнішим і бруднішим. Якщо у вас є час і терпіння, спробуйте; Вишня томатного солі на смак набагато свіжіше, ніж ті, що зроблені з глобусів.

Інші поширені види помідорів, особливо помідори рома та груша, справді призначені більше для приготування їжі. Це не означає, що ви не можете їсти їх сирими, але у них не багато соку або сирого аромату, тому вони не є гарною основою для сухариків. Смажені помідори рома або реліквія (особливо смажена на вогні) - прекрасне доповнення до сальси, але, звичайно, це вже не справді "сире", якщо ви готуєте будь-який з інгредієнтів.

Зробіть собі прихильність і не використовуйте сливи в помідорах; вони вдосталь соковиті, але майже не мають насіння і аромату.

Отже, загалом, для pico de gallo я вважаю, що звичайні помідори з земної кулі є найбільш підходящими, але будь-які помідори з сильним ароматом і великою кількістю соку будуть робити.


Я додам, що для вареного соусу традиційним помідором є Сан-Марцано
Ніко

@nico: Якщо ви можете отримати їх свіжими, так. Для сальси, яка стосується томатів, я б скоріше використовував найдешевший вид свіжого, ніж все, що є в банці. Я говорю це тому, що, принаймні там, де я живу, не так часто зустрічається свіжий Сан-Марцанос, ти зазвичай схильний бачити їх у консервах.
Ааронут

о так, я впевнений, що це було просто з цікавості;) З іншого боку, фантастичний сорт, щоб їсти сирим (але я вважаю, що це майже неможливо знайти за межами Італії), це pomodorino del Vesuvio
nico

2
Я з цим трохи не погоджуюся. Я вважаю за краще, щоб моя сальса була не надто мокрою. Коли я підбираю його на чіпсі, я не хочу, щоб багато соку стікало скрізь, я хочу, щоб багато аромату було запаковано в досить нежитю шматочок. Тому я часто використовую ромів чи щось подібне.
Майкл Наткін

1
@Michael: Звичайно, різні штрихи для різних людей, але ви можете видалити рідину, не впливаючи на аромат, тоді як додавання води розбавить її. Мені подобаються також страви, про які ви посилаєтесь, але технічно вони ближче до визначення салату, ніж сальса (соус).
Ааронут

3

Якщо ми поїдемо насіннєвими компаніями, томат свіжого сальси - це сорт сливи.

І я погоджуюся з Майклом - я віддаю перевагу сортам сливових помідорів для pico de gallo, почасти тому, що в них набагато більше «м’яса», ніж насіння та гель, і, здається, тримаються трохи краще після того, як їх посолити.


3

Сорт томатів, що застосовується (протягом століть) у більшості частин Мексики для виготовлення сальси, називається "Джитомат". Джитомат - це (червоний) помідор, що має овальну форму і пупок, як правило, менший, ніж круглий помідор. Його аромат більш інтенсивний, ніж круглий помідор, він ідеально підходить для соусів з піко де галло, відварних і гриль. У нас його можна знайти в більшості продуктових магазинів.


Звучить так, що це ромський помідор англійською?
Cascabel

@Jefromi: Рома - італійський сорт сливи. Цілком можливо, що Jitomate старі як "рома" помідори в США, але вони, ймовірно, різні сорти.
Джо

1
@Joe Право, але він сказав, що "в США ви можете знайти його в більшості продуктових магазинів", і єдиний помідор овальної форми, який я бачив у більшості продуктових магазинів, - це рома.
Каскабель

@Jefromi: ах, добре. Зізнаюся, я не дуже звертаю увагу на назви помідорів у продуктових магазинах (частково тому, що я отримую достатньо з саду своєї мами, чи мого саду в роки, які я саджу, або на ринок фермера)
Джо

Так, він схожий на ромський помідор, насправді важко зрозуміти, який буде точний еквівалент. Помідори для кулінарного вжитку зародилися в стародавній Мексиці та були привезені до решти світу іспанською мовою, але зараз їх виробляють у всьому світі, ромські (принаймні назва) можуть бути пов’язані з італійськими помідорами.
raspacorp
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.